spacerownik Wawa cz 1

Mikrowyprawy nad Wisłę i nie tylko

- spacerownik dla dużych i małych odkrywców natury

Jesienią 2018 najmłodsi warszawiacy odkrywali naturę podczas wycieczek wśród dzikich zakątków stolicy. Spacery edukacyjne „Mikrowyprawy nad Wisłę” łączyły w sobie zabawę na świeżym powietrzu ze swobodnym odkrywaniem przyrody. Jako uzupełnienie spacerów, powstał spacerownik dla dużych i małych odkrywców natury.

Publikacja powstała z myślą o rodzinach z dziećmi i dla dzieci, by pokazać, jak można spędzać czas w przyrodzie, gdzie jej szukać, wreszcie – co można w niej zobaczyć. W spacerowniku znajduje się kilka propozycji na weekendowe rodzinne mikrowyprawy w mało znane i dzikie zakątki Warszawy oraz nad Wisłę. Wiele terenów jest wprost stworzonych, aby je chronić, rozwijać edukację ekologiczną, bawić się, czyli spędzać twórczo wolny czas na zewnątrz.

Spacerownik można pobrać TUTAJ

Mikrowyprawy w Zieleń Warszawską

Na początku 2020 roku opublikowaliśmy drugą część Spacerownika po stołecznej zieleni dla dużych i małych odkrywców przyrody. Publikacja powstała w ramach projektu edukacji ekologicznej pod nazwą „Mikrowyprawy w zieleń warszawską” zrealizowanego przez nas dla Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

W Spacerowniku znajdziecie kilkanaście kolejnych propozycji na weekendowe mikrowyprawy - polecane przez nas trasy rodzinnych wędrówek, ciekawostki na temat stołecznej fauny i flory, a także przydatną bibliografię.

Jak napisał Adam Wajrak: „Niewiele jest stolic w Europie, które mogą się poszczycić tak wspaniałą, dziką przyrodą, jak Warszawa. Żeby ją dostrzec, wystarczy się uważnie rozejrzeć. (…) Największe przyrodnicze przygody czekają tuż za rogiem”.

Spacerownik „Mikrowyprawy w Zieleń Warszawską” możecie pobrać TUTAJ

spacerownik Wawa cz 2
okladka

Chodźże na Pole

Wydaliśmy Krakowski spacerownik Chodźże na pole!  

Pokazujemy w nim, że niełatwy okres pandemii nie musi oznaczać konieczności siedzenia w domu i rezygnacji z obcowania z przyrodą. Uświadamiamy również, że fascynująca przygoda czeka bliżej niż może się wydawać, a miasto może być źródłem licznych, niebanalnych odkryć i prawdziwych zachwytów, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.   

Co znajdziesz w spacerowniku?

Proponujemy Ci osiem niezwykłych przyrodniczo tras, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających i ciekawych świata dzieci i ich rodziców. Mamy nadzieję, że opracowana przez nas forma spacerownika, pozwoli Ci zaplanować trasy samodzielnych mikrowypraw i odkryć potencjał drzemiący w dziedzictwie przyrodniczym Krakowa. Tak, nie daj sobie wmówić, że miasto to tylko beton i szklane biurowce! To nieprawda! W mieście mamy wszystko — dziką przyrodę, chronione gatunki zwierząt, „dżungle”, motylowe łąki, „kaniony”, „małe puszcze”, bagna czy „górskie rzeki”. Forma ebooka podpowie Ci, gdzie iść, czego wypatrywać po drodze i jak się zachowywać. To propozycja jakościowego spędzenia czasu, zarówno dla mieszkańców miasta, jak i odwiedzających Kraków rodzin. 

Spacerownik "Chodźże na pole" można kupić w wersji drukowanej (poprawionej) TUTAJ, a wersji ebooka (sprzed poprawek) można pobrać TUTAJ

Wesprzyj Fundację

Przekaż darowiznę

Operator płatności - Przelewy24

Wesprzyj nasze działania

Przekaz bankowy

Darowizny możesz wpłacać bezpośrednio na nasze konto bankowe

PL 10 2530 0008 2055 1036 3000 0001

Wspieraj nas przez FANI MANI

Darowizna on-line

Nowoczesna i szybka forma przekazania darowizny za pomocą przelewu On-Line

Przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku

Rozlicz podatek PIT i przekaż 1% podatku na rzecz Fundacji Dzieci w Naturę

Wspieraj