Poznajmy się

Zespół Fundacji

Kasper Jakubowski

Edukator ekologiczny, architekt krajobrazu, popularyzator czwartej przyrody. Od 2019 r. z tytułem doktora. Obecnie prezes Fundacji Dzieci w Naturę. W fundacji odpowiada też za grafikę, projekty ścieżek edukacyjnych, kontakt z mediami, CSR i fundraising. Autor tekstów o chaszczach, potencjale nieużytków, dzikości w mieście, renaturyzacji czy edukacji ekologicznej w miejskiej dżungli. Wydał ebooka o czwartej przyrodzie, która jest nadzieją dla miast. Projektuje zieleń pod warunkiem, że jest w niej miejsce na naturalność i dzikość. Przygotowuje lemoniady z pokrzywy i dzikiej mięty na Stacji Natura i mikrowyprawach. Zawsze znajdzie chaszcze, a w nich coś ciekawego do zobaczenia i opowiedzenia. Jak nie chcesz słyszeć kolejny raz o Żabich Dołach w Zielonkach, to lepiej nie zaczynaj z nim rozmowy. Prywatnie tata Agaty, Igi i Iwa i mąż Kasi.

Asia Kajzer - Bonk

Zafascynowana niezwykłym światem przyrody, w szczególności stworzeniami skrzydlatymi, miłośniczka dzikich zakątków, dalekich i bliskich. Pracuje w Instytucie Ochrony Przyrody PAN, specjalizuje się w ekologii i ochronie przyrody. Edukatorka i koordynatorka kilku projektów edukacyjnych. Jej największą radością jest odkrywanie świata z synkiem Wojtusiem. W DwN biega za motylami, wypatruje ptaków oraz słucha co w trawie i stawie piszczy. Uważa, że rozbudzenie zainteresowania przyrodą to największa szansa na jej ochronę w przyszłości.

Gosia Łaciak

Uwielbia włóczyć się po dzikich i ciekawych przyrodniczo terenach, a na wędrówki wybiera zawsze trasy omijane przez tłumy turystów. Obecnie pracuje w Instytucie Ochrony Przyrody PAN i Towarzystwie na rzecz Ziemi. Bierze udział w licznych projektach naukowych i badawczych, a jako specjalista - herpetolog pracuje przy różnego rodzaju inwentaryzacjach, monitoringach i ekspertyzach przyrodniczych. Dlatego w domowej szafce ma więcej par gumiaków niż butów na obcasie. Jest długoletnim członkiem REFA i doświadczonym edukatorem przyrodniczym; największą motywacją do prowadzonych działań jest dla niej obserwacja zachwytu i fascynacji dzieci przyrodą. Jej wielką pasją jest też fotografia przyrodnicza, co wykorzystuje także w działaniach w Fundacji. Prywatnie żona Tomka i mama Antka i Julii. 

Tomek Łaciak

Miłośnik wypraw w dziką przyrodę o każdej porze roku, a także dnia i nocy. Eksplorator bagien, cieków i zbiorników wodnych, w poszukiwaniu wszystkiego co w nich żyje, w szczególności płazów i ryb. Z wykształcenia dr nauk biologicznych, zatrudniony w Instytucie Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego. Z zamiłowania zoolog, pasjonat wędkarstwa. W Fundacji prowadzi zajęcia, tropiąc wszystko co pełza, skacze, biega i pływa. Nie boi się hordy dzieciaków na spacerach, w których odnajduje siebie z dzieciństwa. Ponadto, jako ekspert, bierze udział w licznych projektach i inwentaryzacjach przyrodniczych, współpracując z wieloma instytucjami. 

Olga Maj

Leśnik, podróżnik w nieustającym ruchu. Uwielbiająca spędzać czas w lesie o każdej porze roku, nie ważne czy jest to lita sośnina nadmorska czy górski las mieszany. Na co dzień pracująca w Parku Narodowym, a oprócz tego angażująca się aktywnie w działalność Fundacji Dzieci w Naturę. W Fundacji prowadzi mikrowyprawy, grzebie w martwym drewnie, błocie i biega z siecią entomologiczną, czasem również wejdzie na drzewo i odnajdzie w sobie Dziecko. 

Ela Roman

Przyrodniczka, nauczycielka wychowania przedszkolnego. To właśnie jej piękne rysunki ozdabiają wszystkie nasze spacerowniki. Pełna pozytywnej energii i ciekawych pomysłów. Żywo interesuje się światem i twardo stąpa po ziemi. Oprócz roślin pasjonuje się owadami, a w szczególności pszczołami. Nie trzeba jej dwa razy namawiać ani do tańca, ani do wypraw w Tatry. Jeśli chcecie zobaczyć więcej jej prac, to odwiedźcie funpage'a fb Las rysunków. 

Ania Warzyńska

Edukatorka przyrody i przewodnik beskidzki. Miłość do przyrody drzemie w niej od najmłodszych lat, kiedy to jeździła z rodzicami w góry, czy pod namiot na Roztocze, w wolnych chwilach spacerowała po lesie i łąkach u siebie na wsi. Przez wiele lat wakacje spędzała w lesie jako harcerka, najpierw uczestnicząc, a później organizując obozy, czyli wypoczynek w “dzikich” warunkach w sercu lasu.

Prywatnie mama dwójki dzikich dzieciaków, z którymi wzajemnie zaraża się ciekawością natury.

To zazwyczaj ona stoi za zapisami i ogarnianiem logistyki weekendowych Mikrowypraw. W DwN zajmuje się też łapaniem chwil w zdjęcia, pisaniem wniosków grantowych i pomaga ogarnąć pracę zespołu.

Olena Zapolska

Architekt krajobrazu z wykształcenia i powołania. Projektant ogrodów, nauczyciel, społecznik i obserwator fascynujących przyrodniczych zależności. W swoim prywatnym małym ogrodzie zawsze zostawia przestrzeń dla dzikiej przyrody, by móc obserwować ją z dwójką własnych dzieci tuż po przekroczeniu progu domu.

W DwN jest edukatorem prowadzącym spacery, pomysłodawcą części warsztatów i projektów, a także jedną z osób odpowiedzialnych za oprawę graficzną.

Wesprzyj Fundację

Przekaż darowiznę

Operator płatności - Przelewy24

Wesprzyj nasze działania

Przekaz bankowy

Darowizny możesz wpłacać bezpośrednio na nasze konto bankowe

PL 10 2530 0008 2055 1036 3000 0001

Wspieraj nas przez FANI MANI

Darowizna on-line

Nowoczesna i szybka forma przekazania darowizny za pomocą przelewu On-Line

Przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku

Rozlicz podatek PIT i przekaż 1% podatku na rzecz Fundacji Dzieci w Naturę

Wspieraj