W 2017 roku zrealizowaliśmy projekt, który polegał na organizacji 8 mikrowypraw dla rodzin, wystawie fotografii i wydaniu spacerownika po dzikiej przyrodzie Krakowa, który spotkał się z bardzo entuzjastycznym odbiorem. W odpowiedzi na zapotrzebowanie na takie działania i chęć dalszej współpracy naszego zespołu w 2018 roku utworzyliśmy Fundację Dzieci w Naturę.

Tworzymy autorskie i nowatorskie narzędzia i formy edukacyjne, które są powielane także przez innych wykonawców. Nasze działania dają ludziom możliwość alternatywnego, ciekawego spędzania czasu w przyrodzie, bez konieczności dalekich podróży. Stawiamy na autentyczny i żywy kontakt z przyrodą dostosowany do potrzeb dzieci i dorosłych.

Naszą misją jest, aby ludzie spędzali więcej czasu w dzikiej przyrodzie w swojej najbliższej okolicy i dostrzegli w tym wartość.

Odpowiadamy na wyzwanie coraz częstszego u dzieci i dorosłych syndromu deficytu natury (‘nature deficit disorder’).

ZOBACZ NAS W DZIAŁANIU:

 

Jesteśmy organizacją, która zajmuje się nowoczesną edukacją przyrodniczo-ekologiczną poprzez prowadzenie zajęć w terenie. Działania kierujemy do dzieci, rodzin z dziećmi i dorosłych. Widzimy jak cenne i ważne jest obecnie budowanie więzi z naturą, zaczynające się od oswojenia z dziką przyrodą w najbliższej okolicy (dostępną nieraz w zasięgu spaceru czy krótkiej wycieczki komunikacją miejską). Dzięki oswajaniu, budowaniu świadomości o walorach przyrodniczych a także o ogromnych korzyściach z przebywania w naturze - możemy rozbudzić wrażliwość na piękno natury, zasiać ziarno pod pomysły ochroniarskie i rzecznicze w celu zachowywania natury a nie niszczenia jej, a także wesprzeć własne zdrowie i dobrostan psychiczny oraz przeciwdziałać coraz bardziej powszechnemu “syndromowi deficytu natury”, który dotyka nie tylko dzieci, ale i dorosłych. W zabieganych czasach szybkiego życia - coraz częściej zaczynamy doceniać czas na odpoczynek, rekreację i kontakt z naturą, ale też coraz bardziej widzimy wpływ, jaki każdy z nas i ludzkość ogólnie wywiera na przyrodę zmieniając ją i przyczyniając się do zmian klimatu.

Nasza działalność polega m.in. na:

  • prowadzeniu mini-ekspedycji naukowych w dzikie, przyrodnicze tereny w pobliżu placówek, także dla placówek specjalnych,
  • prowadzeniu weekendowych mikrowypraw w miejsca dzikiej przyrody w mieście i na obrzeżach - skierowane do dorosłych i rodzin z dziećmi,
  • opracowywaniu i wydawaniu pięknych spacerowników po dzikiej przyrodzie miast (zawierają opisane trasy z mapkami oraz ciekawe przyrodnicze artykuły) ,
  • organizowaniu wyjazdów wakacyjnych i weekendowych dla rodzin z dziećmi  - w odleglejszą - dziką przyrodę (np. w góry).

Wesprzyj Fundację

Przekaż darowiznę

Operator płatności - Przelewy24

Wesprzyj nasze działania

Przekaz bankowy

Darowizny możesz wpłacać bezpośrednio na nasze konto bankowe

PL 10 2530 0008 2055 1036 3000 0001

Wspieraj nas przez FANI MANI

Darowizna on-line

Nowoczesna i szybka forma przekazania darowizny za pomocą przelewu On-Line

Przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku

Rozlicz podatek PIT i przekaż 1% podatku na rzecz Fundacji Dzieci w Naturę

Wspieraj