Dzikie jest dobre - Filmiki z projektu

W ramach projektu "Dzikie jest dobre" powstaną 4 filmiki instruktażowo-edukacyjne bazujace na wydarzeniach i działaniach projektowych. 

Zapraszamy do oglądania.

1. Zabiegi ochrony czynnej na łące - na przykładzie Zakrzówka

2. Jak zbierać nasiona?

3. Zakrzówek - cenna łąka zmienno-wilgotna i jej mieszkańcy

4. Dziki Zakątek w Węgrzcach - sadzenie, sianie i tablica edukacyjna - LINK

 

-----

Wpis opublikowany w ramach projektu „Dzikie jest dobre” realizowanego wspólnie przez Fundację Dzieci w Naturę i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków z dotacji Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Ania Warzyńska

Edukatorka przyrody i przewodnik beskidzki. Miłość do przyrody drzemie w niej od najmłodszych lat, kiedy to jeździła z rodzicami w góry, czy pod namiot na Roztocze, w wolnych chwilach spacerowała po lesie i łąkach u siebie na wsi. Przez wiele lat wakacje spędzała w lesie jako harcerka, najpierw uczestnicząc, a później organizując obozy, czyli wypoczynek w “dzikich” warunkach w sercu lasu.

Prywatnie mama dwójki dzikich dzieciaków, z którymi wzajemnie zaraża się ciekawością natury.

To zazwyczaj ona stoi za zapisami i ogarnianiem logistyki weekendowych Mikrowypraw. W DwN zajmuje się też łapaniem chwil w zdjęcia, pisaniem wniosków grantowych i pomaga ogarnąć pracę zespołu.