Ebook o miejskich nieużytkach

graf4 2 v2

Niezwykły ebook o tajemniczej przyrodzie i potencjale terenów opuszczonych oraz o turystyce poza mapą pt. “Czwarta Przyroda” od dziś dostępny jest do bezpłatnego pobrania. Kompletną, ponad 400-stronicową książkę “Czwarta natura” można pobrać nieodpłatnie, po wypełnieniu krótkiej ankiety o nieużytkach na stronie https://forms.gle/RyxcerKVYLbgX7di8  

W ponad 400-stronicowej książce pt. “Czwarta przyroda”, wydanej w formie bezpłatnego ebooka, Kasper Jakubowski pokazuje przykłady z europejskich miast, głównie z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, w których udało się ochronić i wykorzystać potencjał nieużytków i dzikiej przyrody. To książka pełna praktycznych rozwiązań, przykładów ze świata, w jaki sposób chronić naturę i włączać ją do spektrum zieleni miejskiej, z korzyścią dla miasta i społeczności. To zbiór inspiracji dla władz miejskich, działaczy, samorządowców, architektów zieleni, pasjonatów miejskiej przyrody, dziennikarzy, studentów, organizacji pozarządowych. To książka o innym podejściu do przyrody w mieście, bez niszczenia jej wartości i unikalności oraz o tkwiącym w niej ogromnym potencjale. 

"Rekomenduję książkę wszystkim tym, którym zależy na najmniejszym skrawku zieleni w mieście, na lepszym poznaniu dzikiej natury i na obecności przyrody w codziennym życiu" - tak o książce napisała dr hab. inż. arch. Agata Zachariasz, prof. Politechniki Krakowskiej.

 

Dzięki wsparciu osób takich, jak Ty możemy rozwijać nasze działania edukacyjne w dzikiej przyrodzie miasta i wydawać nowe książki. Możemy dzielić się naszą pasją i wiedzą. Angażować w ochronę kolejnych terenów. Jeżeli bliskie jest Ci to, co robimy, zachęcamy Ciebie do wspierania nas - to naprawdę ma sens w dzisiejszych czasach. Nr konta: 10 2530 0008 2055 1036 3000 0001. Edukacja dzieci w przyrodzie i w mieście to przyszłość - warto w nas "zainwestować" i wesprzeć naszą misję!