Pobierz nowy darmowy spacerownik "Chodźże na pole!"

graf4b

Mamy dla Ciebie nowego ebooka. Wydaliśmy spacerownik Chodźże na pole!  Możesz go pobrać za darmo na dole tej strony.

Pokazujemy w nim, że niełatwy okres pandemii nie musi oznaczać konieczności siedzenia w domu i rezygnacji z obcowania z przyrodą. Uświadamiamy również, że fascynująca przygoda czeka bliżej niż może się wydawać, a miasto może być źródłem licznych, niebanalnych odkryć i prawdziwych zachwytów, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.   

Spacerownik jest do ściągnięcia bezpłatnie! Co w nim znajdziesz?

Proponujemy Ci osiem niezwykłych przyrodniczo tras, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających i ciekawych świata dzieci i ich rodziców. Mamy nadzieję, że opracowana przez nas forma spacerownika, pozwoli Ci zaplanować trasy samodzielnych mikrowypraw i odkryć potencjał drzemiący w dziedzictwie przyrodniczym Krakowa. Tak, nie daj sobie wmówić, że miasto to tylko beton i szklane biurowce! To nieprawda! W mieście mamy wszystko — dziką przyrodę, chronione gatunki zwierząt, „dżungle”, motylowe łąki, „kaniony”, „małe puszcze”, bagna czy „górskie rzeki”. Forma ebooka podpowie Ci, gdzie iść, czego wypatrywać po drodze i jak się zachowywać. To propozycja jakościowego spędzenia czasu, zarówno dla mieszkańców miasta, jak i odwiedzających Kraków rodzin. 

O spacerowniku

"Biorąc do ręki spacerownik Chodźże na pole! po dzikich zakątkach Krakowa uzyskujecie wygodną i świetnie merytorycznie opracowaną wskazówkę o tym, jak można pięknie i pożytecznie spędzić wolny czas w gronie rodzinnym, a zarazem wtopić się „po uszy” w naturę.  Dzięki przystępnie opisanym różnorodnym tematom dorosły może stać się dla dziecka towarzyszem, a nawet ekspertem w krzaczastej dżungli, na łące, w bukowym lesie, na wapiennych wzgórzach, w małym bagnie czy nad zwykłą kałużą. Zabierając dzieci we wszystkie te zwykłe–niezwykłe zielone miejsca będziecie budować u nich małymi kroczkami więź z lokalnym dziedzictwem, tym przyrodniczym i tym kulturowym..." — dr inż. Magdalena Frączek, wykładowca na Wydziale Leśnym w Krakowie

 

"Myśl przewodnia, która przewija się na kartach Chodźże na pole!, to według mnie jedna z najważniejszych rzeczy, którą powinno się pokazywać w edukacji przyrodniczej mieszkańcom miast. A może i najważniejsza. Otóż dzika przyroda, i to taka prawdziwie dzika, z rzadkimi gatunkami roślin i zwierząt i niezwykłymi krajobrazami, to nie tylko domena parków narodowych czy niedostępnych, dalekich zakątków.

Cenne i ciekawe przyrodniczo miejsca są również w wielkich miastach. Często nawet nie wiemy, że mamy je na wyciągnięcie ręki, a przecież musimy je poznać, żeby móc chronić. Chodźże na pole! opowiada o miejskiej przyrodzie na przykładzie Krakowa i dla krakowian będzie gotowym przewodnikiem turystycznym. Jednak mieszkańcy innych miast również powinni znaleźć w nim coś ciekawego – poza uniwersalnymi ciekawostkami i informacjami, również dowód na to, że nawet w wielkim Krakowie jest dzika przyroda. A skoro w Krakowie jest, to dlaczego nie poszukać jej w swoim mieście?" — dr Justyna Kierat, biolog, rysownik, prowadzi bloga Pod kreską

 

Wesprzyj nasze działania i wydanie papierowe „Chodźże na pole!"

Dzięki wsparciu osób takich, jak Ty możemy rozwijać nasze działania edukacyjne w dzikiej przyrodzie miasta i wydawać nowe książki. Planujemy m.in. wydanie spacerownika Chodźże na pole!  na ekologicznym papierze. Możemy dzielić się naszą pasją i wiedzą. Angażować w ochronę kolejnych terenów.

Jeżeli bliskie jest Ci to, co robimy, zachęcamy Ciebie do wspierania nas — to naprawdę ma sens w dzisiejszych czasach. Nr konta: 10 2530 0008 2055 1036 3000 0001. Edukacja dzieci w miejskiej przyrodzie to przyszłość i inwestycja — wesprzyj nas w realizowaniu naszej misji.

Tagi: spacerownik