O spacerowniku warszawskim na blogu Fajne Dziecko

P3160003 1200x900 3

Świetną wiadomość dla mieszkańców Warszawy i okolic! Oto powstała warszawska wersja najlepszego spacerownika po półdzikiej przyrodzie miejskiej, na jaki się natknęliśmy.

„Warszawski spacerownik przedstawia 7 tras i robi to w podobnym stylu, także graficznym (bardzo dobrym!), do spacerownika krakowskiego. Możecie więc odwiedzić dziki Mokotów, kępę Wieloryb w Wawrze, okolice jeziora Czerniakowskiego, Skaryszak, Wawer. Każda trasa zaopatrzona jest w mapę z oznaczonymi miejscami, w których można np. spotkać dzięcioły, ślady po dzikach, zające, żaby, szczególnie piękne drzewa. Każda strona zawiera także informacje dodatkowe, np. rysunki owadów z ich nazwami, zdjęcia, rysunki i opisy tropów. (…)”

https://www.fajnedziecko.pl/spacerownik-warszawski/

Tagi: spacerownik
Kasper Jakubowski

Edukator ekologiczny, architekt krajobrazu, popularyzator czwartej przyrody. Od 2019 r. z tytułem doktora. Obecnie prezes Fundacji Dzieci w Naturę. W fundacji odpowiada też za grafikę, projekty ścieżek edukacyjnych, kontakt z mediami, CSR i fundraising. Autor tekstów o chaszczach, potencjale nieużytków, dzikości w mieście, renaturyzacji czy edukacji ekologicznej w miejskiej dżungli. Wydał ebooka o czwartej przyrodzie, która jest nadzieją dla miast. Projektuje zieleń pod warunkiem, że jest w niej miejsce na naturalność i dzikość. Przygotowuje lemoniady z pokrzywy i dzikiej mięty na Stacji Natura i mikrowyprawach. Zawsze znajdzie chaszcze, a w nich coś ciekawego do zobaczenia i opowiedzenia. Jak nie chcesz słyszeć kolejny raz o Żabich Dołach w Zielonkach, to lepiej nie zaczynaj z nim rozmowy. Prywatnie tata Agaty, Igi i Iwa i mąż Kasi.